Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Aktuality

M. Kolíková: Inštitút hosťujúceho sudcu je reálnym nástrojom na prieťahy

Kategória: Aktuality Zdroj: TASR

Bratislava 25. augusta (TASR) - Inštitút hosťujúceho sudcu je podľa ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) reálnym nástrojom na prieťahy. Bola by rada, keby ich boli desiatky, pretože to umožní predsedom krajských súdov flexibilnejšie reagovať na výpadky.

      Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok vymenovala osem nových sudcov, medzi nimi aj troch hosťujúcich. Tí majú na súde zastupovať dočasne absentujúceho sudcu. "Je to nový inštitút, ktorý je v rukách predsedu kraja, ktorý rozhodne, na ktorý okresný súd je potrebné takéhoto hosťujúceho sudcu," skonštatovala Kolíková.
      Novovymenovanými sudcami sú Michal Calko s pridelením na Okresný súd Bardejov, Andrea Gulčiková s pridelením na Okresný súd Žilina, Eva Krošlák Cmerová, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Trnave, Michaela Perďochová s pridelením na Okresný súd Žilina, Michaela Svoreňová s pridelením na Okresný súd Zvolen, Boris Šiška, hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Nitre, Michal Trúsik s pridelením na Okresný súd Banská Bystrica a Simona Vráblová, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Trnave.