Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Aktuality

M. Kolíková zatiaľ nevymenovala šéfa nového Úradu pre správu zaisteného majetku

Kategória: Aktuality Zdroj: TASR

Bratislava 27. apríla (TASR) - V opakovanom výberovom konaní na šéfa nového Úradu pre správu zaisteného majetku uspeli traja uchádzači. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) zatiaľ nevymenovala žiadneho z nich za riaditeľa tohto úradu. TASR to potvrdil hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

 "Na opakovanom výberovom konaní na uvedenú pozíciu riaditeľa Úradu pre správu zaisteného majetku sa zúčastnilo šesť uchádzačov. Vo výberovom konaní na základe záverov výberovej komisie uspeli traja uchádzači. Výsledok bol oznámený ministerke, ktorá zatiaľ neprijala rozhodnutie," spresnil hovorca. Pôvodne sa malo na opakovanom výberovom konaní 26. marca zúčastniť osem uchádzačov.
      Prvý raz sa výberové konanie uskutočnilo 17. februára, ale žiadny z uchádzačov nebol úspešný. Do prvého výberového konania sa prihlásili štyria uchádzači, traja splnili podmienky a na výberovom konaní sa zúčastnili dvaja záujemcovia.
      Výberové konanie pozostávalo z písomnej a ústnej časti. Písomnú časť tvoril odborný test predovšetkým zo základných znalostí právnych predpisov vo vzťahu k činnosti úradu, test z cudzieho jazyka alebo predloženie certifikátu a prípadová štúdia. Ústna časť bola zameraná na osobný pohovor, v rámci ktorého bola krátka prezentácia koncepcie riadenia úradu.
      Nový Úrad pre správu zaisteného majetku vzniká na základe zákona k zaisťovaniu majetku, ktorý ministerstvo presadilo minulý rok. Podľa rezortu ide o dôležitú úpravu pre efektívny boj proti korupcii. Začať fungovať má od 1. augusta 2021. Dovtedy je potrebné zabezpečiť organizačno-personálnu, procesnú a materiálnu pripravenosť úradu. S tým súviselo aj vyhlásenie výberového konania na riaditeľa tohto úradu.