Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Aktuality

MS SR a CEPEJ sa dohodli na prehĺbení spolupráce v oblasti súdnictva

Kategória: Aktuality Zdroj: TASR

Bratislava 8. septembra (TASR) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) sa dohodla so zástupcami Európskej komisie pre efektívnu justíciu (CEPEJ) na prehĺbení spolupráce. Tá sa týka projektu váženia prípadov, či prípravy novej súdnej mapy. TASR o tom v utorok informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia rezortu.

      Spolupráca sa dotkne konzultácií, dodaní expertných stanovísk a analýz, či v usporiadaní odborných stretnutí za okrúhlym stolom. "Vnímam, že verejnosť očakáva v oblasti justície zásadné zmeny. Tie nemožno odkladať. Preto vítam pomoc expertov Európskej komisie pre efektívnu justíciu, ktorí nám vedia poskytnúť cenné informácie, ale aj spätnú väzbu, či ideme pri príprave reforiem správnym smerom," uviedla Kolíková.
      Šéfka rezortu spravodlivosti zástupcom komisie priblížila plány a priority na najbližšie obdobie. So sudcami sa rozhodla rozprávať o kľúčových zmenách v justícii. Bubla dodal, že prvé kolo takejto debaty absolvovala na súdoch v Košickom a Prešovskom kraji ešte minulý týždeň. Plánuje navštíviť aj ďalšie krajské súdy.