Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Aktuality

P. Naď: NSS SR nezačne od 1. augusta rozhodovať v disciplinárnych konaniach

Kategória: Aktuality Zdroj: TASR

 Bratislava 20. júla (TASR) – Najvyšší správny súd (NSS) SR nezačne od 1. augusta rozhodovať v disciplinárnych konaniach, keďže ešte nie je účinný disciplinárny poriadok. V utorok po vymenovaní piatich sudcov NSS SR to uviedol jeho predseda Pavol Naď.

Pokiaľ ide o disciplinárne konania, tie nemôžeme spustiť od 1. augusta, keďže ešte nie je účinný disciplinárny poriadok. Je v zákonodárnom procese,“ spresnil Naď. NSS SR má začať fungovať od začiatku augusta.
Spresnil, že účinnosť disciplinárneho poriadku by mohla podľa predbežných informácií nastať najskôr od 1. novembra. „Ak by to tak bolo, od tohto dátumu by sme začali rozhodovať aj v disciplinárnych veciach,“ podotkol s tým, že NSS SR by mal mať disciplinárnu právomoc voči sudcom, prokurátorom, notárom a exekútorom.
Vznik NSS SR priniesla minuloročná reforma justície. NSS SR má postavenie ako Najvyšší súd SR v oblasti správneho práva. Okrem iného bude mať právomoc rozhodovať aj o ústavnosti a zákonnosti volieb do orgánov územnej samosprávy. Funkčný má byť od 1. augusta.