Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Online časopis

Chakrabarti, S., Of Women: In the TwentyFirst Century.

Chakrabarti, S., Of Women: In the TwentyFirst Century.
Penguin Books, 2018, 240 s.
Mgr.
Lucia
Berdisová
PhD. LLM.
Ústav štátu a práva Slovenskej akadémie vied, Bratislava.
Shami Chakrabarti je vo Veľkej Británii známa najmä ako bývalá riaditeľka ľudskoprávnej organizácie Liberty (The National Council for Civil Liberties). V roku 2016 sa však stala členkou House of Lords za labouristov. Zároveň je tieňovou generálnou prokurátorkou. Nie je len pikoškou, ale aj reflexiou jej zapojenia do verejnej debaty, či ocenením dôležitosti tretieho sektora v ochrane ľudských práv, že Chakrabarti v roku 2012 niesla olympijskú vlajku na otváracom ceremoniáli LOH v Londýne. Reprezentovala jednu z olympijských hodnôt - integritu. V roku 2005 bola o nej dokonca zložená skladba skupinou Dastards. Začína sa takto (vlastný preklad):
Zapnem si TV, jediné, čo chcem vidieť, je Shami Chakrabarti. Hovorí tak udatne, nikto by sa neodvážil byť Shami Chakrabarti. Mala by viesť túto krajinu, na čele svojej strany: Shami Chakrabarti.
Kniha s polysémantickým názvom
Zo žien
je jej druhou monografiou.1) Prvú,
On Liberty
, vydala pred štyrmi rokmi pôsobiac ešte v Liberty. Jej druhotina sa preto nevyhne porovnávaniu s prvotinou, tak ako sa nevyhne porovnávaniu jej pôsobenie ako političky s pôsobením ako zástupkyne občianskej spoločnosti. i keď, ak sa zamyslíme, ide stále o tú istú misiu
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).