Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Online časopis

Malý, Karel - Soukup, Ladislav, Československé právo a právní věda v meziválečném období (1918-1938) a jejich místo ve střední Evropě, zv. 1 a 2.

Malý, Karel - Soukup, Ladislav, Československé právo a právní věda v meziválečném období (1918-1938) a jejich místo ve střední Evropě, zv. 1 a 2.
Praha: Karolinum, 2010, 1178 strán
Jozef
Klimko
Tomáš
Gábriš
Pred časom bola slovenská právnická verejnosť oboznámená so začatím riešenia grantového projektu č.407/06/0039 podporovaného Grantovou agentúrou Českej republiky s názvom "Československé právo a právní věda v meziválečném období (1918-1939) a jejich místo ve střední Evropě". Vtedy šlo o úvodné zasadnutie riešiteľov v dňoch 4.- 6. apríla 2006 v rekreačnom zariadení ČVUT v Herbertove, okres Český Krumlov (ČR). Po viac ako štyroch rokoch bol projekt úspešne zavŕšený vydaním zborníka zo záverečnej konferencie, ktorá sa konala v októbri 2008 v pražskom Karoline.
Svojím rozsahom aj obsahom ide o dielo monumentálneho charakteru, usilujúce sa o komplexné zmapovanie medzivojnovej československej právnej vedy. Matéria je rozdelená do dvoch zväzkov, z ktorých prvý pokrýva okrem úvodného slova hlavného riešiteľa projektu, prof. K. Malého, tri okruhy - právna veda v medzivojnovom Československu, medzinárodnoprávne a ústavnoprávne zakotvenie novovytvorenej ČSR a problematika národnostných menšín. Druhý zväzok pokrýva ďalšie tri okruhy - civil
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).