Právny portál určený širokej odbornej verejnosti

Aktuality

Súdna rada bude v novembri voliť kandidátov na sudcov Všeobecného súdu EÚ a ESĽP

Kategória: Aktuality Zdroj: TASR

Bratislava 17. októbra (TASR) - Súdna rada SR bude 15. novembra voliť kandidátov na dvoch ad hoc sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) a jedného kandidáta na sudcu Všeobecného súdu EÚ. Kancelária Súdnej rady SR o tom informovala na svojom webe.

Za kandidáta na ad hoc sudcu ESĽP navrhli členovia Súdnej rady Lucia Berdisová a Andrej Majerník docenta Katedry Ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského Mariána Gibu. Do rovnakej funkcie navrhli členky rady Marcela Kosová, Ayše Pružinec Eren a Dana Jelinková Dudzíková docentku medzinárodného práva a dekanku Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy Katarínu Šmigovú.
Kandidátom Súdnej rady na post sudcu Všeobecného súdu Európskej únie je Andrej Stec, ktorý má s pôsobením v európskych justičných inštitúciách dlhoročné skúsenosti, priblížila Súdna rada. Navrhla ho jej členka Petra Príbelská.
Koncom augusta bol za kandidáta na ad hoc sudcu ESĽP zvolený advokát Ondrej Laciak. V rovnaký deň sa kandidátkou na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu EÚ v Luxemburgu stala druhýkrát Beatrix Ricziová. Obom kandidatúru odobrila už aj vláda.

   

 

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.